Ανοιχτό μάθημα Ομίλων

Εικαστικό Εργαστήριο - Θεατρικό Παιχνίδι - Ρομποτική

Την Δευτέρα 2 Ιουνίου 2014 πραγματοποιήθηκε το τελευταίο ανοιχτό μάθημα των Ομίλων Εικαστικών, Θεατρικού Εργαστηρίου και Ρομποτικής.

Το τελευταίο μάθημα εξελίχθηκε ως επιδαπέδιο παιχνίδι γνώσεων και πολλών εκπλήξεων. Οι μαθητές και των τριών Ομίλων χωρίστηκαν σε τέσσερις ομάδες και κλήθηκαν να ανταποκριθούν σε ασκήσεις μίμησης, ταξινομήσεις γραμμάτων, εικαστικά παιχνίδια, ασκήσεις προγραμματισμού και να φτάσουν στο τέρμα.

Βοηθοί τους στην προσπάθεια ήταν τόσο οι συμπαίκτες τους όσο και οι γονείς τους που συμμετείχαν μέσα από τη ζωγραφική και τις μιμήσεις ενεργά στην προσπάθεια των παιδιών τους.

Στο τέλος του μαθήματος ακολούθησε μικρό κέρασμα προς τους γονείς και τους μαθητές και δόθηκαν οι βεβαιώσεις συμμετοχής στους Ομίλους.

Ελπίζουμε να περάσατε όλοι καλά!

Καλό καλοκαίρι παιδιά!