Η Βιβλιοθήκη μας

Η βιβλιοθήκη μας αποτελείται απο μεγάλη ποικιλία βιβλίων για παιδιά και ενήλικες. Λειτουργεί και ως δανειστική από τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς και τους δασκάλους των Τάξεων.

Προσωρινά στεγάζεται στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Σχολείου μας.

Μην ξεχνάτε να ενημερώνεστε για τις εκδηλώσεις της Βιβλιοθήκης από την ιστοσελίδα μας!

ΩΡΑΡΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ

ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

2ο ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ

Σημαντικές πληροφορίες:

• Κάθε μέλος της βιβλιοθήκης θα έχει τη δική του κάρτα μέλους.
  • Μην ξεχάσετε να ζητάτε τις δανειστικές καρτέλες καθώς και την κάρτα  εντυπώσεων όπου περιμένουμε με ανυπομονησία να σχολιάσετε το βιβλίο που διαβάσατε.
  • Οι κάρτες εντυπώσεων θα χρησιμοποιηθούν για να φτιάξουμε το δέντρο της ανάγνωσης όπου θα κάνετε τις δικές σας προτάσεις στους συμμαθητές σας!
  • Αν ξεχάσατε κάτι, μπορείτε να ζητάτε πληροφορίες από την κ. Σοφία Σιμιτζόγλου και την κ. Κωνσταντίνα Ζηκούλη  καθώς και από τους υπεύθυνους μαθητές της βιβλιοθήκης της τάξης ΣΤ2.