ΝΕΑ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

1ο 12/ΘΕΣΙΟ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ Δ.Σ.

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ (ΜΑΡΑΣΛΕΙΟ)

Αθήνα, 30.11.2017

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

Στο πλαίσιο της προσπάθειας για καλύτερες και περισσότερες ευκαιρίες μάθησης των παιδιών μας είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι στις 15.11.2017, υπήρξε σύναψη και υπογραφή, Μνημονίου Συνεργασίας μεταξύ, του Εθνικού Κέντρου Έρευνας Φυσικών Επιστημών «Δημόκριτος» με το σχολείο μας.

Πιστεύουμε ότι το έμπειρο διδακτικό προσωπικό που διαθέτουμε σε συνδυασμό με τις προσδοκίες μας/σας για τους μαθητές/τριες του σχολείου μας θα αποτελέσει τη βάση για τον υψηλό στόχο που έχουμε βάλει τόσο εμείς ως σχολείο όσο και το Εθνικό Κέντρο Έρευνας Φυσικών Επιστημών «Δημόκριτος», που δεν είναι άλλος, από την ίση ευκαιρία στην εκπαίδευση και την πρώτη επαφή με την επιστήμη.

Ευχαριστούμε την κ. Γεωργία Φινοκαλιώτη, Προϊσταμένη Τμήματος Γραμματείας Διεύθυνσης Διοικητικού του «Δημόκριτου» και γονέα μαθητή του σχολείου μας, για τη βοήθειά της στη σύναψη του συγκεκριμένου Μνημονίου Συνεργασίας.

Νικόλαος Δ. Παπαδόπουλος

Διευθυντής