ΝΕΑ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

Υπηρεσίες προληπτικής ιατρικής

Στο πλαίσιο του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Στοματικής Υγείας όπως αυτή έχει καθιερωθεί και είναι η 20η Μαρτίου εκάστου έτους και με αφορμή το αίτημα δημοτικών σχολείων του Δήμου Αθηναίων για πληροφόρηση σχετικά με το που μπορούν να απευθυνθούν οι γονείς για να διορθωθούν  τυχόν οδοντιατρικά ή και ορθοδοντικά προβλήματα που αντιμετωπίζουν οι μαθητές, σας επισυνάπτουμε έναν οδηγό με οδηγίες για τις υπηρεσίες Προληπτικής Οδοντιατρικής Α/θμιας φροντίδας υγείας του Υπουργείου Υγείας το οποίο μπορεί να αναρτηθεί στον πίνακα ανακοινώσεων του εκάστοτε σχολείου και να ενημερωθούν οι γονείς με αυτό τον τρόπο.
Το έγγραφο αυτό έχει καθαρά ενημερωτικό χαρακτήρα και δεν κατευθύνει τους γονείς σε συγκεκριμένο υποκατάστημα. Είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.