Μύθοι του Αισώπου

Με το τέλος της σχολικής χρονιάς, οι μαθητές του Α2, πήραν τα βιβλία τους με τους μύθους του Αισώπου που είχαν εικονογραφήσει οι ίδιοι!
Όλη την χρονιά, στο πλαίσιο του προγράμματος: "Μύθοι του Αισώπου" τραγουδούσαν, χόρευαν, διάβαζαν, μάθαιναν, συζητούσαν τους μύθους του Αισώπου και στο τέλος έβαζαν τη σελίδα του κάθε μύθου που είχαν επεξεργαστεί στο βιβλίο τους.... Έτσι έχουν ο καθένας από ένα βιβλίο με τους μύθους του Αισώπου με τη δική τους, ξεχωριστή εικονογράφηση! Μπορείτε να δείτε ένα δείγμα της δουλειάς των μαθητών...

...εδώ!!!

Όμως δεν σταματήσαμε..

Οι μαθητές των δυο τμημάτων της Α΄τάξης με πολύ μεράκι και σπουδαίο ταλέντο
δημιούργησαν και το δικό τους Λεξικό Αγγλικών βασισμένο στους μύθους του
Αισώπου.
Απολαύστε τη δημιουργία των μαθητών!

Στα Εικαστικά οι μαθητές δημιούργησαν ατομικά και ομαδικά εικαστικά έργα εμπνευσμένοι από τους μύθους του Αισώπου. Στο τέλος του προγράμματος έγινε η παρουσίαση των εικαστικών έργων στην σχολική αίθουσα και στον προαύλιο χώρο.